Loader
Przyszłość kolektorów słonecznych w Polsce

Przyszłość kolektorów słonecznych w Polsce

26.03.2019

Co roku, a może nawet i częściej, z każdej strony bombardują nas podwyżki cen – czy to za węgiel, drewno, energię czy gaz. W erze stale rosnących kosztów korzystanie z bezpłatnej energii słonecznej brzmi jak prawdziwe wybawienie. Z tym wyjątkiem, że najpierw, aby korzystać z dobrodziejstw płynących z korzystania z kolektorów słonecznych, trzeba w nie zainwestować.

Kolektory słoneczne – czy to się opłaca?

Dobrą wiadomością jest ta mówiąca o dofinansowaniach na instalację solarów. I zaraz mamy kolejną w postaci zwrócenia się inwestycji po kilku latach stosowania. Wówczas możemy cieszyć się darmowym podgrzewaniem wody w okresie letnim.

Pora odpowiedzieć na pytanie odnośnie przyszłości kolektorów słonecznych. Określenie jej mianem świetlanej nie będzie nadużyciem.

Rok 2018 był przełomowy w kwestii dbania o planetę. Społeczeństwo musi stać się eko, w przeciwnym wypadku nie tylko zaleją nas śmieci, ale i będziemy musieli stawić czoła wszystkim negatywnym konsekwencjom, które niesie za sobą globalne ocieplenie. Używanie kolektorów słonecznych jest nie tylko ekonomicznym, ale i ekologicznym działaniem. Dodajmy, że przyczynia się ono do ograniczenia emisji szkodliwych gazów jak dwutlenek węgla, azot i siarka, które bezpośrednio wpływają na regularne podnoszenie się temperatury na świecie.

Zobacz: Kolektory słoneczne – zastosowanie przemysłowe

Energia słoneczna jest w pełni czysta i darmowa, a praca kolektorów nie idzie w parze z produkowaniem jakichkolwiek odpadów i zużywaniem zasobów ziemskich. Jest to proces pozyskiwania energii w pełni przyjazny dla naszego środowiska.

W związku z podwyżkami prądu, które są jednym z większych wyzwań polskiego społeczeństwa w roku 2019 roku, wiele osób będzie szukało alternatywnych źródeł pozyskiwania energii niezbędnej do podgrzania ciepłej wody użytkowej. W tym przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, a naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa wychodzą kolektory słoneczne. W pełni ekologiczne i niezależne od zasobów ziemskich.

Zobacz: Zalety korzystania z kolektorów słonecznych

Wybiegając w jeszcze dalszą przyszłość, należy zauważyć, energooszczędne trendy w budownictwie. W ostatnich latach zrodziła się tzw. idea domu pasywnego, który potrzebuje minimalnej ilości energii do ogrzania wnętrz. W tym momencie wykorzystywane jest ciepło pozyskiwane z energii słonecznej. Choć rozwiązanie to może brzmieć dla niektórych nieco futurystyczne, nie brakuje projektów (i to zrealizowanych) energooszczędnych osiedli, nie mówiąc już o tym, ile takich inwestycji jest w planie.

Optymistyczną wiadomością jest ta, że branża kolektorów przeżywa prężny rozwój, na co oczywiście wpływ mają rosnące ceny energii, które skłaniają ludzi do poszukiwania jej alternatywnych źródeł. Taka sytuacja w perspektywie przyszłości spowoduje, że ceny kolektorów będą malały. Do tej pory konieczne jest dofinansowanie zakupu solarów. Na szczęście nie brakuje programów wspomagających właścicieli gospodarstw domowych w inwestycję w kolektory słoneczne.

Powrót

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Jeżeli chcesz poznać więcej korzyści z zastosowania naszego rozwiązania oraz dowiedzieć się na jak szybki zwrot z inwestycji możesz liczyć, pozostaw kontakt:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Sunector Sp. z o.o. zawartych w formularzu kontaktowym w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Sunector Sp. z o.o. zawartych w formularzu kontaktowym w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu kontaktowym pytanie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności.